Beru nová affs!!

New interview with Digital Spy

23. february 2011 at 17:54 | Bee.)) |  interviews
Na novém albu Rihanny jsme mohli slyšet známý naříkající hlas Avril - a to nás donutilo zamyslet se 'Sakra co se stalo s Avril Lavigne'? Čtyři roky od vydání alba The Best Damn Thing je pop-punková princezna zpět s novým albem. A tohle vás nakopne - je vyzrálé. Co je to za nový směr? Dala skateboard k vodě? Spojili jsme se s Avril, abychom se dozvěděli více.
Jak jsi si minulý týden užila předávání cen Brit awards?
"Bylo to v pohodě. Je to velmi vzrušující předávání cen. Protože tam bylo tolik fanoušků, cítila jsem se jako na koncertě. Spoustu předávání cen může být nudných a vážných, ale tohle předávání byla legrace!"
S kým se tak obvykle potloukáš?
"Dřív jsem prostě chodila ven, udělala si svoje záležitosti a pak odešla. Žádné párty! Nic pro mě!"
Vracíš se po čtyřech letech s novým albem. Jsi nervózní?
"Všichni se mě na to ptají, ale ne. Myslím, že jsem uvolněnější než kdy jindy, protože jsem právě udělala album, na které jsem opravdu pyšná. Jsem opravdu nadšená a také vyzrálá."


Zní debutový singl stejně jako zbytek alba?
"Ne, je totálně jiné. Na albu je pouze jedna nebo dvě nahrávky v tomto stylu. What The Hell je podobný mým starším věcem - pop-rock se zábavným tématem. Zbytek alba je více emocionální a celkově hlubší - více akustické, ale je zcela. Je tam spousta smyčcových nástrojů, piana... Má to velmi odlišné vibrace."
Co jsi zamýšlela tím, že jsi zvolila What the Hell jako pilotní signl?
"Byl vybrán, protože to má takový ten důvěrně známý zvuk. Nahrávací společnost chtěla něco takového - něco, co by se hodilo do rádií. Je to jako moje starší věci a pomůže to překonat ten most k mým novým písním."
Jsi šťastná ohledně toho, jak si WTH vede v žebříčcích?
"Myslím, že si vede v pohodě. Zejména proto, že si myslím, že to není nejlepší píseň na albu. Ale jo, vede si dobře."
Jaký je význam názvu alba Goodbye Lullaby?
"Skvěle to představuje nahrávku a mě - vyrostla jsem, posunula jsem se vpřed, otevřela jsem novou kapitolu v životě a zavřena některé dveře."

Spolunapsala jsi každou píseň na albu. Jak důležité to pro tebe bylo?
"Napsala jsem půlku písní úplně sama, bez číkoliv pomoci. Na zbytku jsem s někým spolupracovala. Vždycky jsem byla zapojena do procesu psaní písní. Napsala jsem jednu píseň na albu (Darlin'), když mi bylo 15 - a teď jsem jí konečně nahrála, což pro mě znamená strašně moc. Také jsem několik písní produkovala, což pro mě tento projekt činí ještě bližším.
Jak jsi se dostala k produkci?
"Bylo to skvělé, protože jsem si nikdy nemyslela, že bych to mohla dělat. Naučila jsem se toho hodně od Derycka (Whibley) a mého kamaráda Evana (Taubenfeld). Dvě písně, které jsem vyrobila, Goodbye a For Real, jsou opravdu jednoduché rockové skladby, takže to nebylo nic bláznivého. Někdy je méně více."
Četl jsem rozhovor, ve kterém jsi zmiňovala, že album bylo hotové už rok. Proč tedy takové zpoždění?
"Protože moje nahrávací společnost se zachovala jako typická nahrávací společnost a snažila se mi dát jejich verzi alba - jak by mělo vypadat. Snažili se změnit můj názor v některých odlišnostech. Musela jsem s nima kvůli tomu pořád bojovat. Můj názor byl 'Ne, tohle je pro mě opravdu speciální album a tohle je to, co dělám'."
Těmi rozdíly máš na mysli to, že z tebe chtěli mít tu klasickou Avril se zvukem, jaký dosud známe?
"Rádio je dnes velmi rytmické a taneční. Myslím, že po mě chtěli, abych udělala něco na ten způsob, ale to nebyla ta vize, kterou jsem pro tohle album měla. Když mi bylo 16, tak mi podepsal smlouvu u Arista Records L.A. Reid. On mi rozuměl a věřil ve mě. Arista skončila a já se přesunula k RCA. Tam byli noví lidé a měnilo se to tam každých 6 měsíců, přicházeli noví lidé.. Je vtipné, když přijde někdo nový a mají přitom stále stejný názor.."

Rozhodla jsi se, která píseň bude druhý singl?
"Opravdu doufám, že to bude Push."
Rihanna použila jeden tvůj song na píseň Cheers (Drink To That) na svoje nové album Loud. Co si o něm myslíš?
"Opravdu se mi líbí. Kamarádi si to stáhli a přehráli mi to. Miluju svou píseň I'm With You, takže jsem prostě šťastná, že to udělala. Rihanna je opravdu talentovaná a má skvělou kariéru."
Některým z tvých písní jako je Sk8er Boi je již téměř devět let. Změnil se nějak tvůj přístup k nim?
"Ne. Když lidi přijdou na koncert, chtějí slyšet hity, velké rádiové písně a chtějí je slyšet tak, jak je byli zvyklí slýchat. Ráda je hraju tak, jak byly nahrány.
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.